MARİN

Otomobil ve marin grubunda Türkiye’deki dağıtım ve uygulama partneri olduğumuz Belçika’lı ünlü kendinden yapışkanlı ürünler uzmanı üretici MACtac®ın deniz araçlarının renklendirilmesi ve kişiselleştirilmesi için özel olarak modifiye ettiği tekne kaplama folyoları 54 farklı renk ve dokusu ve yedi yıla dek süren dayanıklılığı ile ve kurulan işbirliği sayesinde ülkemizde de tekne sahiplerinin hizmetindedir.

 

MACtac® Tekne kaplama folyoları uzun yıllar sabit kalabilen parlaklıkları, çevre dostu oluşları, gözalıcı  ve estetik renk/efekt seçenekleri, gerektiğinde kalıntısız ve hasarsız sökülebilen özel yapışkan teknolojileri ile öne çıkmaktadır.

 

Klasik boya işlemine göre daha uygun fiyatlı ve daha kısa uygulama süreli bir seçenek sunabilmesi, bölgesel tamir kolaylığı, su itici özelliği ile kolay temizlenebilirlikleri MACtac® Tekne kaplama folyolarının diğer avantajlı özelliklerindendir.

 

 

MACtac® tekne kaplama folyoları UV filtreli özel laminasyonları ile dikey uygulamada yedi yıla dek parlaklık ve renk kaybına uğramadan, sökülürse gel-coat’a zarar vermeden ve hatta  gel-coat’ı çizilmelerden ve sararmaktan koruyarak tekne bordalarını renklendirirler. Söz konusu olan  dayanıklılık süresi ultraviyolenin daha etkili, deniz suyunun daha tuzlu ve daha sıcak olduğu ekvator çizgisine yakın bölgelerdeki seyir arttıkça bir miktar düşecektir. Bu süre zarfında gel-coat’a zarar vermeden kolayca sökülebilirlikleri, tekne sahibinin teknesinin görünümünü hızlı ve ekonomik biçimde değiştirip yenilemesini de mümkün kılar.

 

Uygulama süresi 50 feetlik bir tekne için ortalama 3 gündür. Bu süreç daha düz bir bordaya sahip yelkenli tipi deniz araçlarında daha kısalır. Hava 15 derecenin altında, yağışlı ve fazla rüzgarlı değilse uygulamalar marina çekek sahalarında, açık alanlarda da  gerçekleştirilebilinir.

 

Su itici yüzey özellikleri MACtac® tekne kaplama folyolarının zor kirlenip kolay temizlenmesine, kolay kolay kir tutmamasına olanak verir.

 

MACtac® tekne kaplama folyoları eğer darbe, sürtünme ve bu gibi sebeplerle zarar görürse kesilerek zarar gören parça kaldırılır, aynı yere yeni bir parça alınıp bir santimetre taşırılılarak yerleştirilir. Bu işlemin gerekirse gerçekleştirilebilmesi için OverAll Car Care uygulanmış tekne kaplama folyosundan bir miktar daha tekne sahibine veya sorumlusuna teslim eder.

 

Tüm uygulamalar MACtac® malzeme garantisi, OverAll Car Care uygulama garantisi altındadır.